Wydma Łącka – jej wysokość szacuje się na około 30 metrów i jest ona udostępniona dla turystów. Z jej szczytu możemy zachwycać się pięknem pustynnego krajobrazu, ogromem jeziora Łebsko, a także zjawiskowym błękitem Bałtyku. Idąc dalej nie sposób nie zauważyć Muzeum „Wyrzutnia Rakiet”. Obiekt ten znajduje się na niemieckim poligonie gdzie testowano rakiety bojowe w czasie II Wojny Światowej.
Okolica Wydmy Łąckiej
Droga do wydmy Łąckiej prowadzi z Łeby do miejscowości Rąbka. Można w tym celu wykorzystać prywatny transport albo przejechać się meleksem. Cena takiej taksówki to: Łeba – Rąbka, 7 złotych za bilet normalny (5 złotych ulgowy). Trzeba jeszcze dodać, że jeśli zdecydujemy się na własny samochód będziemy musieli zapłacić za parking – około 5 zł za godzinę postoju. Kiedy będziemy już w Rąbce możemy – nieodpłatnie – wejść na wieżę widokową nad jeziorem Łebsko i zobaczyć jeszcze Muzeum Przyrodnicze Słowińskiego Parku Narodowego – jest to filia tego muzeum. W muzeum będziemy mogli zobaczyć różne ekspozycje. Na największe zainteresowanie zasługuje ta z ekspozycją geomorfologiczną zatytułowaną „Wydmy”. Przedstawia ona specyficzne środowisko Mierzei Łebskiej oraz okoliczną faunę i florę, a także będziemy wiedzieć wszystko o procesach związanych z powstawaniem wydm. Jeżeli zdecydujemy się na wejście do parku będzie nas to kosztować 6 złotych za bilet normalny, a 3 złote za bilet ulgowy. Wiedzę, którą zdobyliśmy w muzeum możemy teraz wykorzystać w praktyce. Będziemy mieć do przejścia około 6 kilometrów do ruchomych wydm. Leniwi mogą pokonać ten odcinek meleksem ale będzie to kosztować około 15 złotych w jedną stronę. Ewentualnie można jeszcze spróbować swoich sił na wodzie i przepłynąć statkiem po jeziorze Łebsko. Statek dopłynie do wyrzutni rakiet, a dalej będziemy musieli przejść około 2 kilometrów pieszo. Koszt transportu statkiem to około 14 złotych.
Dla bardziej zaprawionych w boju jest do dyspozycji jeszcze 18 kilometrowa przechadzka drogą zielonego szlaku. Prowadzi on z ulicy Turystycznej ze Starej Łeby do Wydmy Łąckiej brzegiem morza, a później z powrotem lasem.