Cisy, o których mowa to część Rezerwatu Choczewskie Cisy, znajdującego się na Pomorzu, na terenie gminy Choczewo, na obszarze Pobrzeża Kaszubskiego. Rezerwat obejmujący też dawny park przydworski w okolicach Sasina, ma na celu ochronę naturalnie odnawiających się Cisów, z których niektóre mają ponad 100 lat, ale większość to jedno- lub dwu- letnie drzewka.Podziw leśników wzbudza mała ilość lub brak małych okazów drzew, mimo czego populacja cisów nadal się rozmnaża.
To miejsce jest niezapomniane. Szum morza w połączeniu z cichy szelestem liści drzew, przyprawia o dreszcze. Oczywiście dreszcze podziwu dla wspaniałości przyrody, która staje się kojącym balsamem w czasie naszego wypoczynku. Zapach rosy o poranku czy powiew morskiej bryzy na wieczornych spacerach sprawia, że kto raz odwiedzi to miejsce, kiedyś po prostu tutaj wraca, by znów poczuć ten smak, ten zapach, tą wolność.
Okolice rezerwatu sprzyjają aktywnemu spędzeniu wolnego czasu. Najbliższe miejscowości to Osetnik i Sasino. Windsurfing, jazda konna czy rowerowa oraz piesze wycieczki to tylko niektóre propozycje wykorzystania wolnego czasu.
Sąsiedztwo tego leśnego parku przyrody słynie też z ewenementu ruchomych wydm, dzięki którym okolica staje się bardziej kolorowa i popularna, bowiem przez to właśnie zjawisko miejsce ruchomych wydm nazywane jest „polską Saharą”. Mówi się tak, ponieważ przebywając na tych ruchomych piaskach, czujemy się jak gdyby na pustyni, aniżeli w Polsce.
Wydmy powstają przez akumulację piasku wyrzucanego przez morze na brzeg, osuszanie go oraz rozwiewanie przez silny wiatr. To unikatowe zjawisko zajmuje prawie 130 tysięcy kilometrów kwadratowych plaż. Piasek jest koloru białego, ponieważ jego pochodzenie zapewnia brak próchnicy. Zjawisko „pustyni” w Europie jest bardzo rzadkie, dlatego w czasie pobytu nad Bałtykiem obowiązkowo musimy zobaczyć te przepiękną piaszczystą scenerię.