TURYSTYKA

Aktywny wypocznek to podstawa dobrego odpoczynku!

CO WYRÓŻNIA SASINO?

Sasino to malownicza, spokojna wieś letniskowo- wypoczynkowa na Kaszubach, położona w odległości 12km na wschód od Łeby. Piękny krajobraz, cisza, spokój, kontakt z naturą. Idealne miejsce dla amatorów wycieczek rowerowych, jazdy konnej i pieszych wędrówek. Cztery szlaki rowerowe o łącznej długości 42km, piękne stadniny, lasy i ośrodki wypoczynkowe. Do tego ciekawe zabytki, w tym Latarnia Morska w Stilo i idealny dojazd do pięknych miejscowości nadmorskich.
Chcąc zapomnieć o zgiełku miasta, masie obowiązków i zadań, warto wybrać się do miejscowości Sasino, która swoim pięknem i bogatą ofertę, spełni oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego turysty.
Jeśli niezapomniane, pełne spokoju i wyciszenia wakacje wśród piękna natury, to tylko i wyłącznie w miejscowości Sasino.

LATARNIA MORSKA STILO

Latarnia w Stilo oddalona o kilometr od morza, położona na wierzchołku wydmy. Zbudowana jest na sześciokątnym fundamencie. Korpus wykonany jest z żeliwnych elementów, a całość z drewna. Latarnia wybudowana została na pozątku lat XX, od 1904 do 1906 roku. Niedawno, bo w roku 2006 Latarnia miała swoje stulecie. Została wyremontowana, zmieniono oświetlenie i pomalowano na kolory, które są teraz jej charakterystycznymi cechami.

SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY

Słowiński Park rozciąga się na środkowym wybrzeżu w województwie pomorskim. Park jest jednym z 23 parków w Polsce. Utworzony w 1966 roku, zaś od 1977 został włączony przez UNESCO (w ramach programu „Człowiek i biosfera”) do sieci Światowych Rezerwatów Biosfery, a w 1995 r. wpisany na listę terenów chronionych konwencją ramsarską o obszarach wodno-błotnych o międzynarodowym znaczeniu przyrodniczym.
Charakterystycznymi elementami Parku są przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, nadmorskie bory i lasy, a przede wszystkim wydmowy pas mierzei z ruchomymi wydmami. Symbolem Parku jest mewa.

RUCHOME WYDMY

Ruchome Wydmy to jedna z najciekawszych atrakcji w okolicach Łeby w Słowiańskim Parku Narodowym. Aby zwiedzić całkowicie wydmy, należy poświęcić na to conajmniej jeden dzień. Dojście pieszo zajmuje około 3 godzin, można też wypożyczyć rower lub elektryczny wózek. Największą wydmą jest Wydma Łęcka, ma ona około 40 metrów nad poziomem morza. Najbardziej wytwali, którzy wejdą na jej szczyt w nagrodę dostaną piękny widok – panoramę na inne wydmy, jezioro Łebsko, a z drugiej strony Bałtyk. Na ruchomych wydmach nikt się nie będzie nudził. Same nie są strome, dlatego i osoby starsze wejdą bez wiekszego problemu, jak i dzieci, które schodząc mogą się turlać. Wydmy nazywają się ruchomymi, ponieważ w ciągu roku przesuwają się około 9 metrów w stronę zachodnią, czyli w kierunku Łeby.

CHOCZEWSKIE CISY

Rezerwat przyrody Choczewskie Cisy ma już ponad 40 lat. Znajduje się na terenie gminy Choczewo w Sasinie. Rezerwat chroni bardzo rzadkie iglaste drzewa ( i krzewy) z rodziny cisowatych, cisy pospolite. Największe drzewa tego rodzaju rosną w Szkocji jak i pochodzą z Kaukazu (Azji), gdzie osiągają do 32 metrów wysokości przy 9 metrach obwodu pnia. W rezerwacie niestety tak wielkich nie znajdziemy, jednak spacer wśród innych drzew będzie nowym doświadczeniem na łonie natury.
Oprócz cisiu posplitego, znajdziemy jeszcze: porosty (np płucnica islandzka), chroniony storczyki Fuscha, wawrzynek wilczełyko i grzyby (sromotnik bezwstydny).

Tylko 6 i 7 sierpnia 30% zniżki!

Zapraszamy do nas we wrześniu - tylko dzisiaj i jutro (6 i 7 sierpnia) dokonując rezerwacji na Booking.com otrzymacie aż 30% rabatu!

Sprawdź i przyjedź do nas!