Atrakcje
w okolicy

Jakie ciekawostki czekają na Was w okolicach Sasina?

Odkryj okolice sasina

Co warto zobaczyć w naszej okolicy?

Plaże jak z pocztówek, latarnia morska, malownicze leśne ścieżki czy spływ kajakowy…

01.

Plaże w Stilo, Lubiatowie, Łebie

Zarówno dzikie, praktycznie bez ludzi, plaże w Stilo/Osetniku, jak i w Lubiatowie i całej gminie Choczewo czy w Łebie to chyba najpiękniejsze plaże na polskim wybrzeżu. Aby się do nich dostać trzeba przejść kawałek przez las, ale warto, co pokazują nasze zdjęcia

02.

Latarnia Morska Stilo

Wybudowana na początku XX wieku Latarnia Morska “Stilo” jest bardzo charakterystyczną budowlą o kształcie ściętego ostrosłupa, na szesnastokątnej podstawie. Wybudowana przez Niemców na fundamencie z betonu i granitu białego, na wzniesieniu o wysokości 55 m n.p.m. Znajduje się w odległości kilometra od linii brzegowej, a jej światło sięga ponad 43 kilometry.

roślina na wydmie
03.

Wydmy w Łebie

Wydma Łącka – jej wysokość szacuje się na około 30 metrów i jest ona udostępniona dla turystów. Z jej szczytu możemy zachwycać się pięknem pustynnego krajobrazu, ogromem jeziora Łebsko, a także zjawiskowym błękitem Bałtyku. Idąc dalej nie sposób nie zauważyć Muzeum „Wyrzutnia Rakiet”. Obiekt ten znajduje się na niemieckim poligonie gdzie testowano rakiety bojowe w czasie II Wojny Światowej.

04.

Fokarium w Sarbsku

Atrakcja szczególnie warta uwagi gdy pogoda nieco nie zachęca do opalania. SeaPark to miejsce z pokazami karmienia i sztuczkami wykonywanymi przez foki., piracką strefą zabaw, a także replikami stworzeń morskich i wraku statku.

05.

Spływ kajakowy do morza - Dębki / Piaśnica

Bardzo ciekawa przygoda – spływ kajakowy rzeką Piaśnica, w miejscowości Dębki, do samego morza. Do wyboru są klasyczne kajaki jak i w pełni przezroczyste. Spływ trwa około 2 godzin, początek spływu przy jeziorze żarnowieckim, koniec na plaży przy ujściu

06.

Cisy Niebanalne

Cisy, o których mowa to część Rezerwatu Choczewskie Cisy, znajdującego się na Pomorzu, na terenie gminy Choczewo, na obszarze Pobrzeża Kaszubskiego. Rezerwat obejmujący też dawny park przydworski w okolicach Sasina, ma na celu ochronę naturalnie odnawiających się Cisów, z których niektóre mają ponad 100 lat, ale większość to jedno- lub dwu- letnie drzewka.

cis pospolity
Scroll to Top